Sto Flag, 2018 i 2019 r.

Kolektyw 100 FLAG zaproponował celebrację uzyskania przez Polki praw wyborczych poprzez stworzenie indywidualnie lub grupowo flagi, która niosła by dla Twórcy/Twórczyni  jakieś przesłanie, byłaby wypowiedzią na temat. Moja flaga była po prostu kobietą. Nawiązywała do stroju kobiecego, jakim jest spódnica, czy sukienka, delikatna i zwiewna, w kolorze bieli i różu. Jednocześnie odnosiła się do zasłaniania i odsłaniania ciała poprzez to, że jej połowa była całkowicie przezroczysta, trochę bezwstydna, a druga część mogła zakryć to, co chce być zakryte. A więc obie połowy odnosiły się do wolności kobiety i ich wyborów osobistych.

Flagi były częścią wielu wystaw w różnych miastach, by pojawić się na końcu od 17 maja do 28 lipca 2019 r. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wystawa w takim miejscu dała nowy kontekst i możliwość interpretacji powstałych flag. 

24 listopada 2018 roku flagi i ich twórczynie oraz twórcy stali się częścią performensu „Marsz 100 flag”. Trasa przebiegała przez Krakowskie Przedmieście, od Kolumny Zygmunta na Pl. Zamkowym do BWA Warszawa, gdzie były prezentowane do 8 marca 2019 roku.

Wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w dniach 17 maja – 28 lipca 2019 r.
(https://cmwl.pl/public/informacje/100-flag-na-100-lecie-praw-wyborczych-polek,126)