Jestem która jestem. Autoportret

Obrazy z tego cyklu są wynikiem mojego wewnętrznego przeżywania losu kobiet w kraju i na świecie oraz zmian jakie następują na Ziemi w wyniku ingerencji człowieka.

Kobieta to nieskończony ocean wrażliwości, miłości, walki, ambicji i empatii. Kobieta to siła i kruchość jednocześnie. To wzór, kod, archetyp i symbol. To tu i teraz z pełnią świadomości i pełnią intuicji podświadomej. To historia świata, życia na Ziemi i historia męskich słabości uwidaczniająca się w używaniu przewagi siłowej. To ciągłe poszukiwanie siebie w patriarchalnym świecie i ciągłe odkrywanie na nowo.

Czarna Madonna:

Jest początek lata. Jeszcze niedawno przyroda budziła się do życia. Rozkwitały pąki na drzewach, wszystko się zazieleniało i ukwiecało.
Wiatr poruszał delikatnie liśćmi i gałązkami drzew. Trawy jeszcze nieśmiało reagowały na powietrze dopiero co wychylając swoje drobne źdźbła z nad ziemi.
A teraz wyobraźcie sobie dziewczynę idącą wśród tych traw, gdy wiatr rozwiewa jej włosy. Gdy się śmieje zauroczona pięknem natury, cieszy się cały świat. Gdy biegnie, nawet mrówki skaczą obok niej radośnie czując, że to jest po prostu szczęśliwe życie.
A teraz wyobraźcie sobie dziewczynę zakrytą od stóp do głowy. Gdzie żaden kosmyk nie może nawet na chwilę pofrunąć jak wolny ptak. Gdzie to efemeryczne zdarzenie jest karane przez prawo. Gdzie może zostać pobita, oblana kwasem lub po prostu zabita.
Gdzie życie takiej kobiety jest niestosowne. Gdzie wolność jest tylko w granicach między ciałem, a ubraniem, no i w głowie.
Ale ta wolność umiera ostatnia.
Pamięci Mahsy Amini.

Głos kobiety:

Wolność osobista, wolna myśl, wolność wyboru, wolna wypowiedź to podstawowe cechy współczesnego świata